logo firmy budowlanej Stambud firma budowlana Koszalin usługi budowlane w Koszalinie gładż szpachlowa i malowanie

Malowanie i tapetowanie

Malowanie lub tapetowanie wykonujemy po uprzednim przygotowaniu pomieszczeń. Zabezpieczamy podłogi, listwy i inne elementy przed zabrudzeniem lub zachlapaniem używając do tego folie budowlane szmaty, lub tekturę falistą. Następnie przygotowujemy ściany usuwając stare i łuszczące się warstwy, myjemy lub gruntujemy a także uzupełniamy ewentualne ubytki. W przypadku tapet ostateczne przygotowanie podłoża zależne jest od jej rodzaju i faktury.

Do malowania ścian wybierane są obecnie najczęściej farby lateksowe ze względu na wysokie właściwości kryjące i trwałość wymalowań.

Tapetujemy wszelkimi rodzajami tapet: papierowe, raufazy, winylowe, z włókna szklanego oraz tekstylne. Dla efektywniejszej pracy stosujemy odpowiednie narzędzia jak stół do tapet czy maszyna do smarowania ich klejem. Tapetować możemy ściany jak i sufity.

Malowanie elewacji również wymaga odpowiedniego przygotowania powierzchni. Zazwyczaj ze względu na znaczne zabrudzenia i osadzony brud i kurz w strukturze tynku konieczne jest mycie jej myjką ciśnieniową i użycie preparatów glonobójczych, gdyż często, zwłaszcza w zacienionych miejscach elewacje są pokryte warstwą mchów i glonów. Do malowania elewacji stosujemy farby dostosowane do środowiska w jakim się znajduje, a także materiału z jakiego jest wykonana.